تبلیغات
دانلود جدید ترین کلیپ ها+عکس های فیسبوکی+سریال کم حجم - مطالب اسفند 1390

GOOGLE RANK

Page Rank

Page Rank

 
دانلود جدید ترین کلیپ ها+عکس های فیسبوکی+سریال کم حجم
نظرات شما باعث خوشحالی ماست
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


ایمیل برای تماس با وبسایت.weblogeto@yahoo.com

مدیر وبلاگ : m bf
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
بهترین استاد حقوق در گرایش جزادر دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی چه کسی است؟


مقدمه:

داوری قضاوتی قراردادی بر اساس اصول حقوقی است و علی القاعده بر اساس آن طرفین اختلاف یا رابطه حقوقی، تراضی می کنند که قضاوت در مورد اختلاف خود را به جای اینکه در دادگاه دولتی مطرح کنند به شخص یا اشخاص غیر دولتی که خودشان قبول دارند و یا در مورد نحوه تعیین آنها توافق نموده اند محول می کنند و داور به جای قاضی در مورد اختلاف آنان حکم می راند وقانونگذار اجرای آن را مانند احکام دادگاهها ، تضمین می کند. در این مختصر بعد از ذکر کلیاتی در خصوص داوری اعم از معنی لغوی و اصطلاحی آن و بیان سابقه ای از آن به طرح بحث پرداخته وموضوع استقلال شرط داوری از قراداد اصلی را به عنوان موضوع اصلی تبیین مینمایم.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار و موضوعات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 29 اسفند 1390
مهریه: مهریه مال معین یا چیزی است كه قائم مقام مال است كه در عقد نكاح بر ذمه مرد قرار میگیرد و در صورت مطالبه زن، وی مكلف است مهریهاش را بپردازد و این حق ارتباطی به طلاق و نفقه ندارد.چگونگی اقدام زوجه برای اخذ مهریه 
اگر مهریه وجه نقد یا در حكم نقد مانند سكه و طلا باشد زن با در دست داشتن سند رسمی ازدواج میتواند به دفتر ازدواج و یا دایره اجرای ثبت (مستقر در اداره ثبت اسناد محل وقوع ازدواج) مراجعه و در فرم خاصی كه در آن دایره موجود است تقاضای صدور اجرائیه كند.اجرائیه به شوهر ابلاغ میشود و به او 10 روز مهلت داده خواهد شد تا طلب همسرش را پرداخت كند. در صورتی كه شوهر در این مدت دین خود را نپردازد زن میتواند با معرفی اموال و دارایی شوهر به اجرای ثبت، تقاضا كند اموال او توقیف شود و نیز میتواند مطالباتی را كه شوهر از اشخاص دیگری دارد و یا موجودی حسابهای بانكی او را توقیف كند. زن همچنین میتواند تقاضای توقیف حقوق شوهر را از سازمانها و مؤسسه های دولتی و یا خصوصی داشته باشد و تا میزان یك چهارم حقوق (مادام كه شوهر متأهل است) و نیز یك سوم آن را (در صورتی كه زن و شوهر از یكدیگر جدا شوند و تا زمانی كه شوهر زن دیگری اختیار نكرده) توقیف كند. اگر مهریه سكه یا طلا باشد و شوهر نتواند اصل آن را بپردازد، قیمت روز مطالبه آنها (روزی كه زن آن را از طریق اجرای ثبت و یا دادگاه مطالبه میكند) ملاك اجرای قانونی حكم است. اگر سند ازدواج رسمی نباشد، زن برای مطالبه مهریه خود باید از طریق تسلیم دادخواست به دادگاه اقدام كند.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار و موضوعات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 29 اسفند 1390
مقدمه:
علم جرم شناسی در عمر یکصدساله خود همواره در پی کشف عوامل جرم زا و شرایط موثر در بروز رفتار جنائی بوده تا به مدد آن و البته بهره گیری از تمامی تخصصهای علمی به روشهای پیشگیری از حدوث جرائم و روشهای درمان و اصلاح و تربیت بزهکاران دست یابد..

اما نکته قابل توجه در این میان آن است که چنین تکاپویی تا اوایل دهه شصت و همزمان با پیدایش جرایم سایبری (cyber crime) صرفا در بستر دنیای حقیقی بوده است هرچند که نقاط مشترکی در مطالعات تطبیقی جرایم فضای حقیقی و مجازی وجود دارد لکن باید گفت جرایم سایبری مرزهای مطالعاتی جدیدی برای جرم‌شناسان ایجاد کرده است زیرا این جرایم در سیر تحول خود، نه تنها چالش مفهومی و مصداقی برای حقوق جزای سنتی ایجاد کرده بلکه ادبیات تخصصی خاص خود را نیز دارا هستند.هرچند برخی بر این باورند که اصلاح قوانین سنتی جزایی پاسخگوی نیازها در برابر جرایم سایبری است در مقابل عده ای معتقدند دنیای مجازی دنیایی جدید است و مجرمان سایبر از لحاظ جرم شناسی از مجرمان عادی متفاوتند و مجازات ها و درمان های متفاوتی را نیاز دارند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار و موضوعات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 29 اسفند 1390
مقدمهیکی از مفاهیم و معیارهای بین المللی حمایت از حقوق بشر در دعاوی جزائی ، قاعده (( منع تعقیب مجدد و مجازات )) است . مفهوم این قاعده آن استکه هیچ کس را نمی توان به دلیل اتهامی که سابقاً به شیوه ای قانونی مورد تعقیب و رسیدگی قرار گرفته و منجر به صدور حکم قطعی اعم از محکومیت و برائت شده ، برای بار دوم مورد تعقیب ، محاکمه و مجازات قرارداد ، حتی اگر محکومیت سابق وی مورد عفو قرار گرفته یا مشمول مرور زمان شده یا به هر جهت از جهات قانونی غیر قابل اجرا باشد. بند 7 ماده 14 میثاق مدنی سیاسی اروپا در این باره می گوید :(( هیچ کس را نمی توان به علت جرمی که براساس قانون و آیین دادرسی هر کشور به صورت نهایی به ارتکاب آن محکوم شده یا از آن برائت یافته مجدداً مورد محاکمه و مجازات قرارداد . ))................. 


 


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار و موضوعات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 29 اسفند 1390
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ایران طی دو هفته اخیر بیش از 180 هزار تن گندم از آمریکا خریداری کرده است و این در حالی است که آمریکا و متحدان غربی آن قصد دارند با اعمال تحریمهای بیشتر تهران را به توقف فعالیتهای هسته ای مجبور کنند . بر اساس این گزارش این برای نخستین بار در سه سال اخیر است که ایران اقدام به خریداری گندم از آمریکا کرده است . منابع آگاه بازار های بین المللی اعلام کردند ایران قصد دارد تا اوایل ماه آوریل بیش از 220 هزار تن گندم دیگر از آمریکا خریداری کند .  

ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار سیاسی، اخبار اقتصاد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 28 اسفند 1390
عادل فردوسی پور برای رمزگشایی از اتفاقات فدراسیون فوتبال، فیلم های گرفته شده همکارانش از روز مجمع را در اختیار دو کارشناس خبره این کار سپرد و جالب اینجا بود که اگرچه هر یک از این دو به طور جداگانه نوار فیلم ها را دیدند اما نوشته های شان از حرف های حمید سجادی در روز مجمع، یکسان بوده است.این دو کارشناس که در این کار با عادل همکاری کردند، دو هموطن کم شنوا هستند که تحصیلات عالیه آکادمیک دارند. این دو تحصیلاتشان را از همین طریق ادامه داده اند و با لب خوانی گفته های اساتیدشان توانسته اند به درجات بالای تحصیلی برسند و برای خود کارشناسانی خبره هستند. نکته جالب این بوده که این دو به دلیل اینکه صورت عزیزمحمدی در تصاویر به صورت کامل مشخص نبوده است، نتوانسته اند حرف های او را هم تشخیص بدهند.
                                                               


نوع مطلب : اخبار ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 28 اسفند 1390
زمانی كه علی مطهری از دلیل عدم پرداخت بودجه برای متروی تهران از احمدی‌نژاد سوال كرد، رییس دولت با لحنی خاص اعلام كرد: «موجودی حساب ذخیره ارزی صفر است، از كجا بیاورم به مترو تهران پول بدهم؟»
به گزارش افکار نیوز به نقل از روزنامه شرق، شاید آن زمانی كه محمود احمدی‌نژاد در جمع مجلسی‌ها از صفر بودن موجودی حساب ذخیره ارزی سخن گفت تا بتواند پاسخگوی چرایی عدم پرداخت بودجه به متروی تهران باشد، فكرش را هم نمی‌كرد كه همین پاسخ پرسش جدیدی را مطرح كرده و عملكرد وی و دولتش را درست در سال‌هایی كه بهای نفت در بازارهای جهانی، جهشی چشمگیر نسبت به دولت‌های پیشین داشته است، زیر سوال ببرد.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار اقتصاد، اخبار سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 28 اسفند 1390
شکلات سیاه یکی از این مواد غذایی است که دارای آنتی اکسیدان و فلاونید بالا بوده و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش می دهد.

چای سبز نیز نقش مهمی در بهبود سلامت قلب و عروق دارد، فشار خون را تنظیم و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از سوی دیگر کلسترول بد را کاهش می دهد.

چای سبز همچنین حاوی فلاونید است و خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش می دهد. در واقع نتیجه یک تحقیق در ژاپن نشان داد نوشیدن ۴ یا ۵ فنجان چای سبز در روز خطر مرگ را تا ۱۶ درصد کاهش می دهد.

روغن زیتون حاوی چربیهای غیر اشباع تك زنجیره ای است و می تواند یکی از پایه های اصلی تضمین سلامت باشد. مصرف منظم این روغن خطر سکته و بیماریهای قلبی را کاهش می دهد.نوع مطلب : مطالب علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 28 اسفند 1390
به گزارش ایسنا، این مفهوم كه «اسپایدر» (Spider) نام گرفته در شكل تاشو به عنوان یك تلفن معمولی قابل استفاده است.این در حالی است كه با باز كردن سه پایه این ابزار، پروژکتورهای آن نمایان می‌شود كه به كاربر اجازه می‌دهد با استفاده از لیزرها به طرح ریزی یك صفحه كلید بر روی میز پرداخته و همچنین صفحه دیگری به عنوان یك نمایشگر وضوح بالا بر روی دیوار یا میز ظاهر خواهد شد.حسگرهای این طرح آینده به آن اجازه می‌دهند تا محل دستان كاربر را شناسایی كنند تا بتوانند مانند یك صفحه كلید واقعی بر روی آن تایپ كنند.این طرح كه توسط نیكلاس فرانك از شركت فرانكتك استكهلم ارائه شده در حال حاضر تنها در مرحله یك محصول مفهومی قرار دارد.با این حال باورها بر این است كه در حال حاضر یك پیش‌ساخت كاربردی از دستگاه نسل آینده فوق متحرك ساخته شده و از این رو دستگاه اسپایدر به زودی خواهد توانست با آیفون و آی‌پاد به مبارزه بپردازد.

نوع مطلب : مطالب علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 28 اسفند 1390

دو سال پس از انقلاب فرهنگی ایران در اردیبهشت ۱۳۶۱ به پیشنهاد هاشمی رفسنجانی و با حمایت روح‌الله خمینی دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس شد. برخی از رجال سیاسی ارشد جمهوری اسلامی از جمله احمد خمینی و هاشمی رفسنجانی عضو هیأت امنای آن بوده اند .

دوازده دانشگاه نخست جهان از دیدگاه شمار دانشجو عبارتند از: 

1.دانشگاه ایندرا گاندی در هندوستان
2.دانشگاه علامه اقبال در پاکستان
3.دانشگاه آزاد اسلامی
4.دانشگاه آنادولو در ترکیه
5.دانشگاه ملی بنگلادش
6.دانشگاه آزاد بنگلادش
7.دانشگاه رام خام هائنگ در تایلند
8.دانشگاه ایالتی اوهایو در آمریکا
9.دانشگاه آزاد امبدکار در هند
10.دانشگاه ایالتی نیویورک در آمریکا
11.دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در آمریکا
12.دانشگاه دهلی در هند
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 27 اسفند 1390
اجرای مجازات سنگسار در بعضی از کشورهای اسلامی بازتاب‌های گسترده‌ای در میان نهادهای حقوق بشر و محافل بین‌المللی و حتی داخلی داشته است و موجی از مخالفت‌ها را در برابر پافشاری حکام حاضر ایجاد کرده است. غالب این اختلاف نظرات به اعتقادات مذهبی مخالفین و موافقین در اجرای سنگسار باز می‌گردد، بنابراین مباحث مرتبط به ادله طرفین بیشتر رنگ جدال و خصم با اعتقادات دیگران به خود گرفته است و ما خلاء مباحث و استدلال منطقی و اصولی را در این زمینه به وضوح شاهد هستیم. کمتر مشاهده شده است که اشخاص دارای یک مذهب و عقیده، در این خصوص به استدلال‌های متفاوت با هم کیشان خود بپردازد و موضعی دیگر اتخاذ کنند. همین امر باعث شده مباحث مرتبط با این موضوع بین دو کیش و مسلک مطرح شده و در اوج خود با توهین به اعتقادات دیگر اقوام آمیخته گردد. متأسفانه همین امر موجب شده مباحثات میان مخالفین و موافقین از حوزه انصاف و منطق خارج شده و به میدان جدال لفظی تبدیل شود و یا مخالفین با تحریک احساسات مردم، عقاید موافقین را خشونت‌بار و مضر به حال اجتماع جلوه دهند.                                
                                                             
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار و موضوعات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 26 اسفند 1390
امروزه در حقوق کیفری بحث پیشگیری از جرم جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده است به نحوی که این مهم مبدل به اولویت برتر جوامع در مبارزه با بزهکاری شده است. این امر که ماحصل تلاش جرمشناسان حقوقدانان و سایر دست اندرکاران مسائل اجتماعی است همواره از این تفکر نشئت گرفته که پیشگیری بهتر از درمان است.جرمشناسان پیشگیری را به دو شاخه تقسیم بندی نموده اند پیشگیری کیفری و غیر کیفری. در پیشگیری کیفری که مرتبط با این مبحث است با جرم انگاری برخی از اعمال در قانون و مقید نمودن آنها به قید ضمانت اجرای کیفری و همچنین به کارگیری سازوکار مجازات ، هدف اصلی که جلوگیری و کاهش ارتکاب اعمال مجرمانه است دنبال می شود. در حقیقت یکی از اهداف جرم انگاری و اعمال مجازات پیشگیری از تکرار جرم توسط مجرم و همچنین ممانعت از بزهکاری سایر مجرمین بالقوه از طریق عبرت آموزی است. با این حال قانونگذار اسلامی ضمن انحراف از این اصول در برخی مواد از قانون مجازات اسلامی مبادرت به تشویق شخص برای ارتکاب جرم می کند یا دست کم، تلویحا به شخص برای ارتکاب جرم چراغ سبز نشان می دهد در این نوشتار ضمن برشمردن برخی از این مواد به نقد این نحوه قانونگذاری  نیز خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار و موضوعات حقوقی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 26 اسفند 1390


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :